شبیه سازی مقاله: ساختار کنترلی برای ذخیره باتری ها در توربین ژنراتورهای بادی

پروژه ۹۱۴: شبیه سازی مقاله ieee در متلب +  توضیحات جانبی به فرمت وورد + ترجمه مقاله + مشاوره رایگان

عنوان مقاله : 

*****************************

دانلود: دانلود اصل مقاله لاتین

*****************************

خلاصه از کار: 

این مقاله یک استراتژی کنترلی جدید برای سیستم ذخیره انرژی مورد استفاده در نیروگاه بادی را معرفی می نماید. این روش به ویژه برای ظرفیت های نصب شده بزرگ انرژی بادی و به ویژه سازه های بادی فراساحلی مورد استفاده می باشد. روش اشاره شده عمر باتری را بیشینه کرده و بازده سیستم ذخیره انرژی را افزایش می دهد علاوه بر اینکه نوسانات توان یک سیستم بادی بزرگ را بالانس می نماید. عمق دشارژ (DOD) و عمر باقیمانده باتری پارامترهای کلیدی هستند که در این روش در نظر گرفته شده اند. روش کنترلی پیشنهاد شده طوری برای پکیج باتری اعمال می شود که هر سلول باتری به تنهایی کنترل می گردد. عمق دشارژ سلول باتری تنها کنترل شده و عمر سلول به صورت دوره ای محاسبه می شود تا اینکه تمام سلولهای داخل پکیج همزمان به  انتهای عمر خود برسند. کل ظرفیت ذخیره و اندازه سلول باتری ها بر اساس مشخصات توربین بادی در نظر گرفته می شود.

شرح پیاده سازی:

روش کار به این صورت است که ما مازاد توان تولید شده توسط ژنراتور یا کمبود توان ( ) را بتوانیم طوری بین باتری های متصل به لینک dc  توزیع کنیم که باتریها همزمان به انتهای عمر خود برسند. توان مبادله شده بین باتریها با سیستم در حالت ایده آل برابر است با: 

برخی نتایج:

شکل (۱): طول عمر باتری بر حسب DOD

شکل (۲): توان الکتریکی تولید شده و توان بار مرجع در ۶۰ دقیقه

شکل (۳): تعداد باتری های متصل به لینک dc در طول ۶۰ دقیقه

شکل (۴): SOC باتری A در ۶۰ دقیقه

در صورت سوال در مورد محصول و یا در صورت اشکال در اجرای شبیه سازی می توانید از بخش تماس با ما (منوی بالا)، با شماره تلفن مورد نظر مکاتبه نمایید.

پس از پرداخت آنلاین فایل قابل دانلود می باشد

خرید آنلاین

 


مجموعه: الکترونیک قدرت, انرژی های نو, برق سیستمبرچسب ها , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *