پروپوزال آماده انتقال حداکثر انرژی از سیستم های فتوولتائیک به بار با روش MPPT آنلاین

پروژه ۹۱۱:  پروپوزال کامل در مورد انتقال حداکثر انرژی از سیستم های فتوولتائیک به بار با روش MPPT آنلاین 

در زیر نمونه ای از پروپوزال در بحث انرژی های خورشیدی در نظر گرفته شده است. از روش ردیابی MPPT برای یافتن بهترین حالت پنل ها در نظر گرفته شده است.

به عنوان نمونه مثلا خلاصه ای از بخش سابقه علمی:

   باتوجه به نیاز روزافزون مصرف انرژی در کشورهای مختلف و نیاز آنها به منابع انرژی و ازطرفی محدود بودن منابع سوخت های فسیلی و الودگی هایی را که در محیط زیست سبب می شوند ضرورت دسترسی به منابع جدید انرژی بیش از پیش اشکار می شود نورخورشید از جمله منابع پاک انرژی است که با استفاده از سلولهای خورشیدی میتوان از آن بهره گرفت با توجه به مشخصه غیرخطی جریان – ولتاژ سلول خورشیدی برای بهره برداری بهینه از آن نیاز است که ماکزیمم توان خروجی آن در هر لحظه ردیابی شود .

  برای دستیابی به حداکثر انرژی از پنل های خورشیدی ، روش های مختلفی از ردیابی حداکثر توان ارائه گردیده است از جمله ۱)روش های آفلاین مثل: روش ولتاژ مدار باز (OCV)[1] ، روش جریان اتصال کوتاه (SCC)[2] و ۲)روش های آنلاین مثل اغتشاش و مشاهده (p & o) ، روش کنترل جستجوی ماکزیمم(ESC) و روش هدایت افزایشی (IncCond)  [۳]و ۳)روش های ترکیبی(Hybrid methods).

  عیب روش های آفلاین تلفات توان آن می باشد زیرا در هر دو روش OCV و SCC ، نیاز به قطع بار از پنل خورشیدی بوده که همین منجرو به تلفات می گردد.

  در روش آنلاین ، روش P&O دارای دو عیب اصلی بوده:اولا در این الگوریتم ، دامنه اغتشاش به کار رفته در سیستم ، عامل اصلی تغییر نوسانات و همچنین نرخ همگرائی توان خروجی بوده که اغتشاش بزرگتر منجرو به دامنه نوسان بیشتر و اگر اغتشاش کوچکتر باشد ، دامنه نوسان حول MPP حداقل شده اما نرخ همگرائی همچنان روند کاهشی خواهد داشت. دوما اگر تغییرات کاری سیستم سریع باشد،الگوریتم در ردیابی به خطا منجرو خواهد شد. روش ESC  معایب روش P&O را نداشته اما عیب آن در پیچیدگی پیاده سازی بوده و سیگنال ارزیابی آن دارای دامنه کم می باشد[۳].

روش IncCond ، یک راه حل موثر تحت سرعت و تغییر شرایط محیطی بوده و اشکال اصلی آن نیاز به مدارات کنترل پیچیده می باشد[۳,۶].

  در روش های ترکیبی سیگنال کنترل مرتبط با دو بخش بوده و هر بخش روی یک حلقه الگوریتم مستقل قرار گرفته است: اولین بخش مربوط به بخش آفلاین بوده که از روی شرایط محیطی مساله مثل شدت نور و دما تعیین می شود و دومین بخش با استفاده از روش آنلاین ردیابی انجام می گیرد.

 در مرجع [۴] ، از یک سیستم مانیتورینگ جهت تست میدان ماژول های فتوولتائیک استفاده شده است. این سیستم مانیتورینگ با جمع آوری داده های تست از قبیل Imp و ولتاژ Vmp اقدام به مانیتورینگ می نماید. الگوریتمی که جهت mppt انجام شده همانند شکل زیر می باشد :

شکل 

این روش در موقعیت های مختلف قابل اجراست. با استفاده از مدار ساده الکترونیکی ، mppt صورت گرفته است.  در مرجع [۵] ، از یک روش ترکینگ بر اساس مبدل dc-dc متصل شده به آرایه خورشیدی استفاده شده است. سیستم استفاده شده جهت ترکینک به شکل زیر می باشد :

911

    روش ترکینک این رفرنس براساس mppt متصل به شبکه و بر اساس مبدل dc/dc می باشد.    

در صورت سوال در مورد محصول می توانید از بخش تماس با ما (منوی بالا)، با شماره تلفن مورد نظر مکاتبه نمایید .

پس از پرداخت آنلاین، فایل قابل دانلود می باشد

خرید آنلاین

 

 

 

دیگر پروپوزال های آماده: 

پروپوزال آماده حذف نویز و مات شدگی در تصاویر با الگوریتم اسپارس

دو پروپوزال آماده کاهش تلفات در موتورهای القایی(با دو روش هوشمند فازی-ژنتیک و یادگیری تقویتی)*

پروپوزال آماده ساختار خطی سازی کنترل شبکه تک فاز متصل به آرایه های خورشیدی

 

برای عضویت در کانال ما روی عکس زیر کلیک کنید : (آخرین اخبار مرتبط با مهندسی و سایر تکنولوژی ها)

یا آدرس لینک زیر را در تلگرام خود جستجو نمایید:

m_b_coll@


مجموعه: انرژی های نوبرچسب ها , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *