طراحی و تجهیز سیگنال کریر برای اینورتر PWM سینوسی

پروژه ۱۴۰۶: شبیه سازی در سیمولینک متلب

خلاصه: 

در این شبیه سازی قصد داریم تا یک اینورتر تمام موج با روش کلیدزنی SPWM or sinusoidal pulse width modulation طراحی نماییم. ابتدا مختصری در مورد این روش بیان می کنیم. 

بطور کلی یکی از مشکلات عمده در درایوهای AC وجود ضربانهای ناخواسته در گشتاور تولیدی ماشین می باشد که در بلند مدت موجب ایجاد فرسودگی مکانیکی و الکتریکی در سیستم می شود.

منشأ این ضربانها  وجود مؤلفه های غیراصلی (هارمونیکها) در ولتاژ یا جریان تغذیه ماشین می‌باشد. از این رو در طراحی درایو سعی می‌شود که ولتاژ یا جریان تغذیه سیستم را تا حد امکان به شکل موج سینوسی ایده آل نزدیک نمایند. بدین منظور یکی از روشهای مورد توجه، استفاده از اینورترهای مدولاسیون پهنای پالس ولتاژ می باشد. در این گونه اینورترها با بکارگیری تکنیک مدولاسیون پهنای پالس،‌از یک ولتاژ تغذیه DC ثابت ورودی و از طریق اعمال روش کنترل مناسب برای تعیین وضعیت  لحظه‌ای روشن یا خاموش بودن کلیدهای اینورتر، می توان ولتاژ با شکل موج سینوسی با دامنه و فرکانس متغیر در خروجی بدست آورد. در این روش بر اساس مقایسه زمانی یک موج مثلثی مرجع به عنوان موج حامل با موجهای کنترل ساخته شده از سیگنالهای مرجع سه فاز با دامنه و فرکانس مورد نظر استوار است تا پالس تحریک کلیدها بدست آید.  

در اینورتر PWM سینوسی ، سیگنالهای کنترل سه فاز، سه موج سینوسی متقارن با اختلاف فاز o120 الکتریکی می باشد در این حالت با محاسبه سری فوریه برای ولتاژ خروجی اینورتر رابطه (مقاله) بین دامنه مؤلفه اول ولتاژ فاز، ضریب ma و ولتاژ منبع Vs حاصل می شود .

می توانید اصل مقاله را از لینک زیر دانلود نمایید. 

دانلود: دانلود اصل مقاله لاتین

در صورت سوال در مورد محصول می توانید از بخش تماس با ما (منوی بالا)، با شماره تلفن مورد نظر مکاتبه نمایید.

در صورت تمایل به داشتن شبیه سازی این مقاله، از طریق منوی تماس با ما با تلفن مورد نظر مکاتبه نمایید. 

 

 


مجموعه: الکترونیک قدرتبرچسب ها , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *