شبیه سازی طرح کنترلی با انرژی بهینه برای DVR بدون ترانسفورماتور + ترجمه و توضیحات کامل

پروژه ۳۱۲: شبیه سازی مقاله در سیمولینک متلب

عنوان مقاله : 

An energy optimized control scheme for a transformerless DVR

ژورنال الزویر

Electric Power Systems Research 83 (2012) 110– ۱۱۸

دانلود: دانلود اصل مقاله لاتین

خلاصه ای از شبیه سازی : 

سیستم DVR پیشنهادی در شکل زیر نشان داده شده است. DVR ولتاژ فازور مناسب  را به صورت سری با ولتاژ فازور سمت منبع  از طریق فیلتر تزریق می کند. این ولتاژ تزریقی باعث می شود که فازور ولتاژ سمت بار  صرف نظر از شرایط سمت منبع، دست نخورده باقی بماند. 

الگوریتم کنترل پیشنهادی، ولتاژ متعادل سمت بار را حتی در طول جبران اختلالات نامتعادل با تزریق حداقل توان اکتیو حفظ می کند. علاوه بر این، طرح پیشنهادی، قابلیت گذار DVR از کمبود ولتاژرا به حداکثر می رساند. این مشخصه با استفاده از خازن به جای منبع DC به عنوان عنصر ذخیره کنندۀ انرژی برای DVR محقق می شود. همچنین، این طرحِ حداقل انرژی پیشنهادی مانع از افزایش ولتاژ سمت dc وارونگر هنگام جبران بیشبود ولتاژ می شود. عملکرد سیستم DVR پیشنهادی برای جبران انواع مختلف اختلالات ولتاژ مورد ارزیابی قرار گرفته است. نتایج حاصل، قدرت و دقت سیستم پیشنهادی را تایید می کنند.

312-1

سیستم DVR پیشنهادی متشکل از توپولوژی وارونگر چندسطحی آبشاری از نوع پل H می باشد. شکل زیر، ساختار تک فاز MLI نُه سطحی آبشاری از نوع پل H را نشان می دهد. بسیاری از روش های سوئیچینگ مدولاسیون پهنای پالس چندحاملی (MCPWM) برای وارونگرهای چندسطحی مانند آرایش مخالف فاز متناوب (APOD)، آرایش مخالف فاز (POD)، و آرایش فاز (PD) [16] به کار برده می شوند. PWM حامل با فاز جابجا شده (PSCPWM)، بهترین استراتژی مدولاسیون برای MLI آبشاری می باشد [۱۷]. در این روش مدولاسیون، شکل موج های مرجع سینوسی برای دو پایۀ هر یک از وارونگرهای پل H دارای جابجایی فاز ۱۸۰ می باشند، در حالی که حامل های وارونگرهای پل H دارای جابجایی فاز ۱۸۰/N درجه هستند (N تعداد وارونگرهای پل H در پایۀ فاز MLI است). شایان ذکر است که به کار گیری روش سوئیچینگ PSCPWM، بارگذاری برابر بین باتری ها در هر فاز MLI آبشاری پل H را تضمین می کند. علاوه بر این، این استراتژی منتج به کاهش قابل توجه محتوای هارمونیک MLI می شود [۱۶].

312-2

نتیجه گیری : 

در این مقاله، طرحی با انرژی بهینه برای DVR به منظور جبران اختلالات مختلف کیفیت ولتاژ ارائه شده است. DVR بدون ترانسفورماتور مبتنی بر MLI آبشاری از نوع پل H ، که برای شبکه های توزیع ولتاژ متوسط مناسب می باشد، به کار برده شده است. حذف ترانسفورماتور الحاقی باعث کاهش چشمگیر هزینه و اندازۀ DVR می شود. طرح جبران سازی پیشنهادی، زاویۀ فاز ولتاژ سمت بار را برای بهینه سازی توان اکتیو DVR کنترل می کند و در عین حال، ولتاژ سمت بار را در مقدار واحد جبران می نماید. بسته به فازور ولتاژ سمت منبع تغذیه، DVR می تواند در هر دو حالت توان اکتیو صفر یا حداقل کار کند. روش ساده ای برای تولید سیگنال های مدولاسیون برای جبران ولتاژ سمت بار حتی در طول دوره های گذار اختلال به کار برده شده است. مزیت اصلی روش کنترل پیشنهادی، حداکثر سازی قابلیت های گذار DVR در طول جبران کمبود ولتاژ می باشد. در نتیجه، می توان از خازن به جای منبع توان سمت دی­سی DVR استفاده کرد. مطالعات شبیه سازی مختلفی برای ارزیابی کاربرد بالقوۀ روش کنترل پیشنهادی ارائه شده است. در نتایج حاصل از شبیه سازی می توان پاسخ سریع و جبران دقیق با انرژی بهینه را در سیستم کنترل پیشنهادی مشاهده کرد.

برخی نتایج:

312-3

312-4

312-5

312-6

و …

در صورت سوال در مورد محصول می توانید از بخش تماس با ما (منوی بالا)، با شماره تلفن مورد نظر مکاتبه نمایید.

پس از پرداخت آنلاین فایل قابل دانلود می باشد

خرید آنلاین

 

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “شبیه سازی طرح کنترلی با انرژی بهینه برای DVR بدون ترانسفورماتور + ترجمه و توضیحات کامل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کتاب

کتاب جامع دستورات متلب - خرید پستی درب منزل این کتاب شامل تمامی دستورات عمومی متلب می باشد
خرید اینترنتی
web hit counter