جبرانسازی بار با استفاده از DSTATCOM در سیستم توزیع سه فاز سه سیمه + ترجمه + شبیه سازی متلب

پروژه ۳۱۴: شبیه سازی مقاله در سیمولینک متلب

عنوان مقاله: 

Load compensation using DSTATCOM in three-phase, three-wire distribution system under various source voltage and delta connected load conditions

مجله الزویر

Electrical Power and Energy Systems 41 (2012) 34–۴۳

جبرانسازی بار با استفاده از DSTATCOM در سیستم توزیع سه فاز سه سیمه تحت شرایط مختلف منبع ولتاژ و بار متصل شده مثلث

دانلود: دانلود اصل مقاله لاتین

خلاصه: 

این مقاله به یک جبرانساز استاتیکی توزیع (DSTATCOM) به منظور متعادل­ سازی جریان­های منبع، اصلاح ضریب قدرت و کاهش هارمونیک، در سیستم توزیع سه فاز سه سیمه با توجه به بار متصل شده مثلت و شرایط مختلف منبع ولتاژ می­پردازد. راهبرد کنترلی اعمال شده به DSTATCOM یک نقش اساسی در عملکرد آن ایفا می­کند. روشی جدید براساس تئوری بهبود یافته مولفه جریان لحظه­ای اکتیو و راکتیو (IARCC) برای تولید جریان­های مرجع سه فاز DSTATCOM پیشنهاد شده است. یک مبدل منبع ولتاژ سه فاز با یک خازن باس dc به عنوان یک DSTATCOM استفاده می­شود که جریان­های مرجع در یک طرح باند هیسترزیس دنبال خواهد شد. عملکرد DSTATCOM تحت شرایط منبع ولتاژ سینوسی، سینوسی نامتعادل و اعوجاج یافته نامتعادل ارزیابی می­شود. تغییرات در جریان بار، دامنه و مقدار هارمونیک در ولتاژ منبع در نظر گرفته شده است. شرایط بار متصل شده دلتا (مثلث) خطی و همچنین غیرخطی در نظر گرفته شده است. عملکرد DSTATCOM با استفاده از روش کنترل پیشنهادی با بهره ­گیری از نتایج شبیه­ سازی نرم­افزار MATLAB/SIMULINK نشان داده شده است. نتایج شبیه­ سازی امکان­پذیری طرح پیشنهادی برای کنترل DSTATCOM را نشان می­دهد.

برخی نتایج: 

314 314-1 314-1 314-2 314-3 314-4 314-5 314-6 314-7

نتیجه گیری: 

در این مقاله، طرحی براساس تئوری مولفه لحظه­ای جریان اکتیو و راکتیو بهبود یافته برای DSTATCOM نصب شده در سیسم سه فاز سه سیمه پیشنهاد شده است. عملکرد طرح پیشنهادی تحت شرایط ولتاژ منبع سینوسی متعادل، سینوسی نامتعادل و غیرسینوسی نامتعادل ارزیابی شده که در آن شرایط بار خطی و همچنین غیرخطی متصل شده مثلث در نظر گرفته شده است. طرح پیشنهادی در سیستم توزیع سه فاز سه سیمه با استفاده از نرم افزار MATLAB/SIMULINK تائید شده است. نتایج شبیه­سازی نشان می­دهد که، اگر کسی به دنبال انطباق با استانداردهای هارمونیکی باشد، حذف عدم تعادل، اصلاح ضریب قدرت و کاهش VA منبع، طرح پیشنهادی قادر به انجام اقداماتی صحیح تحت شرایط مختلف ولتاژ منبع و بار است. علاوه بر این، طرح پیشنهادی قادر به محدود کردن THD جریان منبع در محدودیت­های جریان هارمونیکی استاندارد ۵۱۹-IEEE تحت هر شرایطی از مصرف است.

در صورت سوال در مورد محصول می توانید از بخش تماس با ما (منوی بالا)، با شماره تلفن مورد نظر مکاتبه نمایید.

پس از پرداخت آنلاین فایل قابل دانلود می باشد

خرید آنلاین

برچسب ها

0 دیدگاه در “جبرانسازی بار با استفاده از DSTATCOM در سیستم توزیع سه فاز سه سیمه + ترجمه + شبیه سازی متلب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کتاب

کتاب جامع دستورات متلب - خرید پستی درب منزل این کتاب شامل تمامی دستورات عمومی متلب می باشد
خرید اینترنتی
web hit counter