تخمین پارامترهای تصاویر بلوره شده کور و غیر کور با استفاده از نویزهای ناخواسته

پروژه ۴۴۶: شبیه سازی مقاله در متلب

عنوان دقیق: تخمین پارامترهای تصاویر بلوره شده کور و غیر کور با استفاده از اندازه گیری نویزهای ناخواسته حاصل از صوت (اصطلاحا نوفه)

چکیده مقاله:

بلورینگ تصویر، مساله ایست که با استفاده از تنظیمات و یا دانش اولیه از تصاویر ناشناخته(تصاویری با حالت کور) مطرح می گردد. بلورینگ تصویر اغلب به عنوان یک مساله بهینه سازی فرمول بندی می گردد جاییکه تابع هدف شامل داده های تصاویر تخمین زده شده(این داده ها به صورت بلورینگ و کور می باشند) بعلاوه یک تنظیم گر که راه حل های نامطلوب را جریمه می کند. عملکرد این رویکرد بستگی به وزن های معین و منظم از تکرار های الگوریتم دارد. در این مقاله از رویکرد جدید برای تنظیم پارامترها و تعداد بلورینگ ها استفاده می گردد. اساس بنیادین این است که تصاویر پوشش داده شده در حالت بلورینگ کور به خوبی برطرف و از تصاویر با حالت نوفه سفید جلوگیری به عمل آورد. 

الگوریتم پیشنهادی اساسا برای الگوریتم های در حالت بلورینگ کور با  شرایط زمانی پیوسته مناسب می باشد. نتایج تحقیقات ما نشان داده که میزان snr ها بهتر بدست آمده است. 

خلاصه ای از نوفه: 

«نوفه» (به انگلیسی: Noise) بمعنای آلودگی صوتی یا نشانکی ناخواسته است که شکل نشانک‌ها را تغییر می‌دهد و باعث بروز اختلال می‌شود. نوفه در اندازه‌گیری مقدارهای خروجی یک سامانه تأثیر می‌گذارد چنان‌که مقدار مثبوت آن با مقدار واقعی آن فرق دارد. اگر مقدارهای شمارش حاصل از یک منبع پرتوزا را مکرّراً اندازه بگیریم، می‌توانیم مقدار شمارش متوسّط را محاسبه کنیم و سپس انحراف معیار را بدست آوریم. در این حالت، اندازه‌گیری‌های چندگانه برای بهبود دقّت اندازه‌گیری و تعیین دقیق‌تر مقدار متوسّط انجام می‌شوند و نوسان‌های زیاد در اندازه‌گیری نشانگر نوفهٔ سامانه است. این نوسان‌ها ذاتاً الله‌بختی می‌باشند و با تعیین انحراف معیار (σ) ارزیابی می‌شوند. نوفهٔ روی یک تصویر، اغلب دارای اجزای بسامدی نیز می‌باشند و واکاوی بسامدی شبیه به نشانک (اطّلاعات واقعی تصویر) دارد. بیناب توان نوفه که «بیناب وینِر» هم نامیده می‌شود همان وردایی نوفه ۲(σ) تصویر است که بصورت تابعی از بسامد فضایی (f) بیان می‌گردد.

عنوان اصل مقاله لاتین: 

Parameter Estimation for Blind and Non-Blind Deblurring Using Residual Whiteness Measures

دانلود: دانلود اصل مقاله لاتین

در صورت سوال در مورد محصول می توانید از بخش تماس با ما (منوی بالا)، با شماره تلفن مورد نظر مکاتبه نمایید.

برای خرید یا سفارش این پروژه می توانید از بخش تماس با ما (منوی بالا)، با شماره تلفن مورد نظر مکاتبه نمایید.    

برخی نتایج شبیه سازی ها: 

p446

p446-1

p446-2

p446-3


مجموعه: پردازش تصویر, مهندسی کامپیوتربرچسب ها , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *